Blog

بارکد ۳ بعدی چیست ؟ مقایسه با بارکد ۲ بعدی

بارکد سه بعدی

بارکد یک مورد بسیار مهم در جهان است. می توان آن را به عنوان کدی توصیف کرد که حاوی مقدار زیادی داده است. هنگامی که بارکدی را اسکن می کنید ، اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات یا هر اطلاعات دیگری که در بارکد تعبیه شده است ، به شما می دهد. داده هایی را که از بارکد اسکن می کنید در پایگاه داده برای استفاده فعلی و آینده ذخیره می شود. هنگامی که اولین بارکد ساخته شد ، دارای ساختار ۱D یا خطی بود و هنوز بارکد ۳ بعدی ساخته نشده بود. داده ها در  خطوطی با ضخامت های مختلف تعبیه شده است.

با پیشرفت فناوری ، اختراع جدید، بارکد ۲ بعدی بود. این بارکدها از الگوهای هندسی مانند شش ضلعی و مستطیل برای جاسازی داده ها استفاده می کنند. در حال حاضر ، پیشرفته ترین بارکد بارکد سه بعدی است. تفاوت بارکد سه بعدی با نمونه های دیگر این است که از ارتفاع خطوط برای جاسازی داده استفاده می کند.

بارکد سه بعدی به گونه ای ساخته شده که می توان اطلاعات را در ارتفاع خطوط بارکد جاسازی کرد. بهترین قسمت این است که اطلاعات دقیق تر هستند و با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. از این رو ، بارکد سه بعدی ضد دستکاری است ، که به آن کمک زیادی به انواع فعالیت های تجاری می کند. با بارکد های سه بعدی ، مشاغل می توانند با مشکلاتی از قبیل قیمت گذاری نادرست ، خطاهای موجودی کالا و غیره مقابله کنند.

فناوری

فناوری به کار رفته در بارکد سه بعدی همانند بارکد ۲ بعدی است. بر روی محصولی که قرار است از آن استفاده شود ، بارکد سه بعدی به صورت مستقیم نقش بسته است. بارکد وسیله ای عالی برای ورود به سیستم ، ردیابی ، طبقه بندی و حفظ موجودی کالا است. برخلاف بارکد ۲ بعدی ، بارکد سه بعدی یک راه حل دائمی برای کسب و کار راه اندازی شده ارائه می دهد، زیرا بارکد برچسبی نیست که به راحتی دستکاری شود یا از بین برود. وقتی بارکد سه بعدی اسکن می شود ، نوشته هایی که در آن ناحیه قرار گرفته اند شناسایی می شوند. مکانیسم همان مکانیسمی است که در فضای سفید بارکد خطی وجود دارد. همانطور که لیزر از خطوط منعکس می شود ، داده ها دیجیتالی می شوند و سیستم پردازش دیجیتال ، تصویر را تفسیر می کند.

برخی از تفاوت های بارکد ۲ بعدی و ۳ بعدی

بارکد ۲ بعدی یک سری خطوط سیاه است که از پس زمینه سفید و اعداد در پایین عبور می کند. از طرف دیگر ، بارکد سه بعدی چیدمان جعبه های سیاه است.
بارکدهای ۲ بعدی برچسب هایی هستند که باید روی محصولات چسبانده شوند. بارکدهای سه بعدی مستقیماً روی محصول حک شده اند.
بارکدهای ۲ بعدی برای دستکاری باز هستند در حالی که بارکدهای سه بعدی ضد دستکاری هستند.
بارکدهای دو بعدی در صنعت خرده فروشی  و بارکدهای سه بعدی در صنعت تولید محبوب هستند.

اسکنرهایی که برای اسکن بارکد های سه بعدی استفاده می شوند به عنوان موارد دستی در دسترس هستند یا می توانند به سیستم متصل شوند. در صنعت تولید ، بارکد های سه بعدی در ردیابی کالا بسیار مفید هستند. با داشتن این داده ها ، تولید راه اندازی شده می تواند برای صرفه جویی در هزینه تولید بازسازی شود. در حال حاضر ، بارکد های سه بعدی هنوز محبوبیت زیادی پیدا نکرده اند ، اما پس از پذیرش ، مطمئناً تأثیر بسزایی در دنیای تجارت خواهد داشت.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

اخبار

مقالات

فهرست