مزایای بارکد

در گذشته فروشگاه ها بسیار ساده بودند و خرید اقلام بیشتر دستی و روند انجام آن کند بود. فروشندگان هریک از اقلام را با دست جدا کرده و یک به یک قیمت ها را وارد می کردند تا مجموع قیمت به دست آید. امروزه فروشگاه ها در سراسر جهان به سرعت عملیات پرداخت و قیمت گذاری را انجام می دهند. همه این ها با استفاده از فناوری بارکد امکان پذیر است .
 زمانی که یک بارکد بر روی محصولات قرار می گیرد به کامپیوتر ها اجازه می دهد ردیابی محصولات را سریع تر و دقیق تر از زمانی که کارها به صورت دستی بود انجام دهند، به طوریکه مدت زمان انجام آن به طور تقریبی ۱۰ برابر سریع تر از روش سنتی آن می باشد. 
علاوه براین مقدار خطاهای به وجودآمده در سیستم کامپیوتری توسط بارکد به طور قابل توجهی کمتر از خطاهای انسانی است. برای حدود ۱۰۰۰ مورد به طور متوسط ۱۰ خطای انسانی وجود دارد ولی برای ۱۰۰۰۰ مورد اسکن شده توسط اسکنرهای نوری به طور متوسط تنها یک خطا وجود دارد.این واقعیت خود به تنهایی یک مزیت قابل توجه برای بارکد به همراه دارد.
با استفاده از بارکد می توان مدت زمان آموزش کارمندان را کاهش داد. به کارگیری یک اسکنر نسبتا آسان است و به طور خودکار محاسبات را برای شما انجام می دهد.آموزش کارکنان جدید جهت چگونگی استفاده از یک اسکنر تنها چند دقیقه طول می کشد. 
یکی دیگر از مزیت های بزرگ بارکدها هزینه آن هاست که بسیار ناچیز است. بارکدها به راحتی می توانند چاپ شوند و به موقع به آیتم ها اضافه شوند به طوری که در مدت زمان کوتاهی کل موجودی لیبل گذاری می شود و  قابل ردیابی می گردد. بارکدها می توانند روی هرچیزی که بخواهید به طور مستقیم چاپ شوند.
بارکدها روشی کارآمد و آسان برای ردیابی موجودی و قیمت گذاری محصولات ( با هر تعدادی) هستند.

استفاده از بارکد، شناسایی خودکار محصول، تشخیص بسیار سریع اقلام، میزان خطای بسیار کم، مقرون به صرفه بودن، و کم کردن زمان آموزش کارکنان را به همراه دارد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

اخبار

مقالات

فهرست