Blog

هند هلد یا دیتا کالکتور (Hand Held) چیست ؟

هند هلد یا دیتا کالکتور (Hand Held) چیست ؟

هند هلد یا دیتا کالکتور چیست ؟

هند هلد یا دیتاکالکتور، هر وسیله قابل حمل است که می تواند در دست فرد حمل و نگه داشته شود. هند هلد یا دیتاکالکتور می تواند هر وسیله محاسباتی یا الکترونیکی باشد که آنقدر جمع و جور و قابل حمل باشد که بتوان آن را در یک یا هر دو دست نگه داشت و استفاده کرد.

هندهلد یا دیتاکالکتور ممکن است شامل ارتباطات داده ای از طریق سیم کارت باشد. این گروه بندی می تواند شامل سایر دستگاه های محاسباتی نیز شود.
هند هلد در درجه اول برای تهیه مجموعه ای از ابزارهای محاسباتی، ارتباطی و اطلاعاتی در دستگاهی به اندازه کف دست طراحی شده است.
به طور معمول، دستگاه های دیتا کالکتور به اندازه یک کامپیوتر قدرت ندارند. اما گوشی های مدرن به طور فزاینده ای شامل پردازنده های چند هسته ای قدرتمند ، RAM ، ظرفیت ذخیره سازی SD ، سیستم عامل و برنامه های داخلی و اضافی هستند.

انرژی هند هلد اغلب توسط باتری لیتیوم سلولی خشک یا باتری مشابه تأمین می شود. علاوه بر این ، این نوع دستگاه ها به طور فزاینده ای از رابط صفحه لمسی استفاده می کنند.

دستیارهای دیجیتال شخصی (PDA)، رایانه های لوحی و پخش کننده های رسانه قابل حمل همگی از دستگاه های هند هلد به حساب می آیند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

اخبار

مقالات

فهرست